luni, 28 ianuarie 2013

VIDEO Cristi Chivu, gol superb pentru Inter în Serie A

VIDEO Cristi Chivu, gol superb pentru Inter în Serie A:
Fundaşul Cristian Chivu a marcat un gol în partida pe care echipa sa, Internazionale Milano, a terminat-o la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 2-2 (1-1), cu formaţia AC Torino, în etapa a XXII-a a campionatului italian.
În minutul 5, Chivu a executat superb lovitură liberă de la 20 de metri şi l-a învins pe Gillet. Ultima oară cînd marcase în Serie A a fost în urmă cu 2 ani, în Inter Cesena 3-2.
În minutul 28, Chivu a fost schimbat cu Pereira din cauza unei accidentări, provocate de D'Ambrosio.
Chivu a declarat că accidentarea suferită nu este gravă şi că probabil va avea nevoie de aproximativ două zile pentru a se reface, informează site-ul oficial al clubului din Serie A.
"Am primit o lovitură într-un loc în care aveam deja probleme. Am încercat să joc în continuare, dar era imposibil. Totuşi cred că voi avea nevoie doar de vreo două zile pentru recuperare, nu este o accidentare gravă", a spus Chivu pentru Inter Channel.
Elogiat de presa sportivă
Chivu a fost lăudat de presa italiană pentru prestaţia din meciul cu Torino, notele primite de el fiind printre cele mai bune.