Reacţie halucinantă a unor primari în faţa pericolului: "Ce, mă, eu trebuie să ştiu ce înseamnă codul ăla?" - Social > EVZ.ro: "La nivelul de jos, au nevoie şi de bugete, nu numai de legi. Au nevoie de lopeţi, de mijloace de deszăpezire. Avem o lege a voluntariatului la care suntem descoperiţi. Când mergem în controale ni se pun hârtiile pe masă: da, avem, cu aprobarea Consiliului Local care consfinţeşte că există 200 de voluntari. Când dai adunarea, nu vine nimeni. Acest lucru se întâmplă pentru că, pe de o parte, omul nu este motivat. Pe de altă parte nu este acoperit legal. Nu poţi să fii voluntar în asemenea situaţie şi patronul să îţi spună: ori voluntar, ori la mine în firmă. "
'via Blog this'
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu