joi, 16 februarie 2012

Steaua dă piept cu Twente pe National Arena. 50.000 de bilete vândute

Steaua dă piept cu Twente pe National Arena. 50.000 de bilete vândute:


Steaua va înfrunta în această seară, pe Arena Naţională din Bucureşti, de la ora 22:00, pe olandezii de la Twente, meci din prima manşă a şaisprezecimilor de finală ale Europa League. Meciul va fi urmărit de peste 50.000 de spectatori şi este evenimentul sportiv al începutului de an. Meciul este transmis de postul de televiziune Pro Tv.


Antrenorul “roş-albaştrilor”, Ilie Stan, a anunţat că Steaua va adopta un joc ofensiv care să-i satisfacă pe cei 50.000 de spectatori care vor fi prezenţi pe Arena Naţională.


"Sperăm să avem un angajament fizic, tehnic şi tactic şi să facem un joc bun. Jucătorii trebuie să-şi facă treaba aşa cum le cer eu şi totul va fi bine. Mă bazez pe echipă. Sunt pregătiţi cu toţii, totul depinde numai de inspiraţia şi de jocul nostru ca să putem introduce pe teren cel mai bun 11. Ştiţi bine spiritul Stelei, vom încerca să jucăm. Nu putem să stăm în poartă cu 50.000 de oameni în tribune. Vor fi şi momente în care ne vom apăra, dar jocul va decide. Avem nevoie de calificare pentru a fi mult mai puternici în urmatoarele jocuri", a spus Ilie Stan. "Twente are o echipă

Citeşte mai mult...

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu