marți, 14 februarie 2012

​VIDEO/FOTO Reportaj intre militari. Cum a transportat armata 45 de tone de provizii in judetul Teleorman

​VIDEO/FOTO Reportaj intre militari. Cum a transportat armata 45 de tone de provizii in judetul Teleorman:

Aproape -10 grade in cabina. Militarul din stanga mea, soferul, isi duce mana spre piciorul drept si il maseaza putin deasupra genunchiului. "A amortit", spune el. E ora 21:00 si e intuneric. Prin parbrizul aproape inghetat abia mai vedeam celelalte camioane din convoiul care a transportat 45 de tone de provizii in judetul Teleorman. Imi vin in cap povestile spuse de ofiterul care a fost si in Buzau si Vrancea si care ne zicea ca de grava e situatia acolo. O discutie intre sofer si colegul sau, militarul din dreapta, ma scoate din transa. "De sambata, de sambata de la 7 seara sunt...", spune soferul . Fac un calcul in gand si-i spun: "72. Peste 72 de ore". In portiera camionului batea unul dintre locotenenti. "Toata lumea la unitate". Soferul: "Probabil incarcam din nou si plecam spre Buzau..."

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu