Primarul unei localităţi cu stare de alertă: Îmi trebuie ani să merg din casă în casă să văd situaţia - Mediafax: ""Drumurile care fuseseră deblocate zilele trecute după ninsoarea de luni s-au blocat din nou, total. Am un sat la 14 kilometri de comună total izolat, fără şanse să rezolvăm rapid situaţia acolo. Sunt 400 de suflete, am avut şi o gravidă pe care a luat-o astăzi elicopterul, că nu se putea ajunge sub nicio formă la ea. Sunt drumurile în pantă, iar utiajele nu pot interveni. Avem doar două utilaje închiriate care acţionează, însă este prea puţin. Îmi trebuie ani să merg din casă în casă prin nămeţii ăştia să-i întreb pe oameni cum sunt" , a spus primarul Gheorghe Beşliu."
'via Blog this'
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu