Marţi, în jurul orei 19,40 cei doi copii au fost primii care au găsit corpul pensionarului, în subsolul blocului unde locuiau. Di Martile, după ce a rănit-o pe Corina Dascălu, şi-a luat viaţa, împuşcându-se în cap. O imagine teribilă, pe care nu o vor uita niciodată, spun vecinii, care au chemat poliţia şi ambulanţa şi au încercat să-i liniştească pe fiii Corinei.
“Cei doi copii au ieşit să se plimbe cu bicicletele, apoi s-au dus la subsol, să le pună la loc. Acolo s-au trezit în faţa corpului fără viaţă al lui Antonio, într-un lac de sânge”- povesteşte una din vecinele familiei Di Martile unui jurnalist local. “Apoi, cei doi au fugit pe scări, până la etajul doi, unde au găsit-o pe mama lor, rănită, pe podea. Alex, băiatul de 11 ani, a ajutat-o să se aşeze. Iar fetiţa, care are numai 7 ani, mi-a
Citeşte mai mult...
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu