Macovei: Cei care manifestă paşnic şi au un mesaj de transmis să se dezică de cei violenţi.: Vicepresedintele PDL Monica Macovei sustine ca demonstratiile si protestele pasnice sunt o componenta a democratiei, dar condamna violenta, aratand ca aceia care manifesta pasnic si au un mesaj de transmis trebuie sa se dezica si sa se separe de cei violenti.
"Demonstratiile si protestele pasnice sunt o componenta a democratiei, dar condamn violenta. Si toti trebuie sa stim ca nu vom primi rezolvari la problemele noastre aruncand cu pietre. Nu se poate construi nimic prin violenta. Cei care ...
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu